Vzdálené ověřování identity

Koncem loňského roku byla na e-shop přidána nová funkcionalita, která umožňuje vzdáleně ověřit identitu a nárok na slevu, aniž by musel zákazník osobně navštívit předprodejní místo.

Funkcionalita spočívá v tom, že zákazník má možnost v sekci Osobní údaje nahrát kromě fotografie také osobní doklad. Akceptován je konkrétně občanský průkaz nebo cestovní pas, případně u dětí do 15 let i rodný list.

Studenti ve věku 18 – 26 let mohou také vyplnit číslo svého průkazu ISIC nebo nahrát celostátní žákovský (oranžový) průkaz.

U nahraných dokladů bude jednotlivě posuzováno, zda údaje na dokladu souhlasí s vyplněnými údaji na e-shopu a pokud budou údaje v pořádku, bude cestujícímu nastaven účet jako ověřený a rovněž bude nastaven odpovídající (slevový) profil.

O veškerých změnách ohledně schválení či zamítnutí bude zákazník informován prostřednictvím emailu.

Pro koho je novinka určena a k čemu lze funkcionalitu využít:

a) děti do 15 let: mohou si objednat z domova novou ODISku s profilem 1 (dítě 6-15) a navazujícím profilem (student 15-18), po nahrání rodného listu (příp. občanského průkazu nebo cestovního pasu),

b) děti a studenti od 15 do 18 let: mohou si objednat z domova novou ODISku s profilem (student 15-18), po nahrání občanského průkazu nebo cestovního pasu; nemusí předkládat potvrzení o studiu,

c) studenti od 18 do 26 let: mohou si objednat z domova kupón na bankovní kartu, po nahrání občanského průkazu nebo cestovního pasu + vyplnění čísla ISIC nebo nahrání kopie celostátního žákovského průkazu (studentský profil bude studentům nastaven vždy do 30.9. následujícího roku - po tomto datu musí student opětovně nahrát platný studentský průkaz),

d) občané starší 65 let: mohou si objednat z domova novou ODISku s profilem (osoba 65+) a navazujícím profilem (Senior nad 70 let), po nahrání občanského průkazu nebo cestovního pasu.