ODISapka - nová mobilní aplikace pro cestování v ODIS!

ODISapka je k dispozici zdarma ke stažení pro mobilní telefony s operačním systémem Android nebo Apple iOS. Umožňuje zobrazit odjezdy spojů ze zastávek, včetně aktuálního zpoždění, vyhledat spojení v rámci celého Moravskoslezského kraje a systému ODIS (autobusy, vlaky, MHD) a zároveň zakoupit jízdenky za nejvýhodnější ceny v rámci ODIS.

ODISapka nalezne několik variant dopravního spojení a umožní na toto spojení ihned zakoupit jízdenku. Cena jízdného je přitom stejně zvýhodněná, jako kdyby cestující platil čipovou kartou ODISka. Např. jízdenka obyčejného jízdného v regionálním kilometrickém tarifu je o 4,- Kč levnější oproti platbě v hotovosti. Dále při přestupech mezi spoji, pokud je dodržen časový limit na přestup, je poskytována další sleva ve výši 9,- Kč oproti hotovostní platbě obyčejného jízdného, atd.

Cestující přitom vůbec nemusí studovat tarif, ceníky ani pravidla odbavování: aplikace sama spočítá nejvýhodnější jízdné z výchozí do cílové zastávky a toto jízdné cestující v aplikaci zaplatí bankovní kartou přes platební bránu mobilní aplikace.

Zakoupená jízdenka je pak v mobilní telefonu zobrazena ve formě QR kódu, který cestující jednoduše zobrazí na displeji a předloží ke kontrole řidiči, průvodčímu nebo pracovníku přepravní kontroly, případně přiloží ke čtečce odbavovacího zařízení ve vozidlech vybavených čtečkami QR kódů.

Jízdenky ODISapky lze v tuto chvíli využít ve všech plně integrovaných spojích ODIS s výjimkou linek MHD Karviná, a dále s výjimkou linek MHD Opava a Havířov, které jsou dosud integrovány jen částečně.

V dalších rozvojových etapách plánuje KODIS integraci mobilní aplikace se systémem dopravních čipových karet ODISka, které jsou primárním nosičem dlouhodobých časových jízdenek v rámci dopravního systému ODIS.

Bližší informace o mobilní aplikaci ODISapka jsou k dispozici na stránkáchwww.odisapka.cz